Nağan Öğretmen


Suriyeli öğretmen Nağan Elvan, İdlib kentinde öğretmenlik yaptığı okulun bombalanması sonucu iki bacağını da kaybetti.

    31.08.2020


Suriyeli öğretmen Nağan Elvan, İdlib kentinde öğretmenlik yaptığı okulun bombalanması sonucu iki bacağını da kaybetti.

Hatırlamak istemediği “o gün

Elvan, saldırı gününü hatırlamak dahi istemediğini söyledi. Okuldayken uçak sesleriyle çocukları dışarı çıkarmaya çalışırken kendisi çıkamayınca füzelerin hedefi oldu. Gözlerini açtığında arkadaşının kopmuş bacağını üzerinde buldu. Şokta olduğu için hiçbir şey anlayamadan ambulansla hastaneye kaldırıldı ve uyandığında ise doktorlar iki bacağının da işe yaramayacağını söylediler. Tüm öğrencileri Nağan öğretmen için kapı kapı gezip kan aradılar ancak bu çaba sonuç vermedi. Nağan öğretmen iki bacağını da kaybetti.

Mutlu günlerimize ait fotoğraflarla avunuyoruz

Nağan saldırıdan sadece 3 ay önce evlenmişti. ”Eşimle birlikte elimizde kalan o mutlu günlerimize ait fotoğraflarla avunuyoruz. Çok şükür hayattayım. Benim en büyük destekçim eşim. Yemek, giyinme ve birçok konuda benim her zaman yanımda. Ona çok teşekkür ediyorum ancak ben protez bacaklarıma kavuştuktan sonra işlerimi kendim yapmak istiyorum” diyerek durumunu anlattı.

Günler süren çalışmalar sonucu Nağan Öğretmen protez bacaklarına kavuştu

Gerekli tedavi süreçlerini gerçekleştirip, ölçülerini aldıktan sonra Elvan’ın protezlerini teslim ettik. Elvan artık daha umutlu. Eşinin de kendisinin de yüzü gülüyor ve şimdi hayata tekrar tutunuyorlar.

Get in touch

Your email address will not be published. Required fields are marked *